В цілому лабораторні дослідження – це надійний інструмент для виявлення та лікування захворювань у тварин. Своєчасна діагностика допомагає зберегти здоров’я і покращити якість життя ваших улюбленців.
Дбайте про них – звертайтесь до нас не лише для лікування, але й на профілактичні огляди та чек-апи здоров’я.
Від правильної підготовки тварини до здачі аналізів залежить якість результату дослідження і швидкість його виконання.
Як здавати аналіз крові у тварин?
1. Обов’язковою умовою, є голодна дієта. Завдання голодної дієти знизити ліпемію, підвищення концентрації жирів у плазмі крові. Ідеальний інтервал – 10-12 годин, але він індивідуальний у різних тварин. У когось пік рівня жирів у крові припадає на 2-гу годину після їжі, у когось на 6-ту. Якщо ваш улюбленець страждає на захворювання, що не дають змоги витримувати тривале голодування, або це цуценя чи кошеня, то припустимо скорочувати режим голодування до 4-6 год. Воду можна залишити в необмеженій кількості.
Перед здачею крові обов’язково поцікавтесь у лікаря про часові інтервали голодної дієти.
2. Бажано приводити тварину на відбір крові перед іншими процедурами, що призводять до стресу (рентген, УЗД, стаціонарне лікування). Особливо чутливі до стресу кішки.
3. Також намагайтесь обмежити тварину від фізичного навантаження – заняття з хендлером, активні ігри та тренування.
4. Якщо ваш улюбленець приймає якісь лікарські препарати, обов’язково повідомте про це лікаря.
Як здавати аналіз сечі у тварин?
1. Бажано досліджувати ранкову порцію сечі, оскільки вона більш концентрована. Але ця умова не обов’язкова.
2. Краще збирати сечу на аналіз до годування тварини, натщесерце, нещодавнє приймання їжі викликає підвищення pH сечі.
3. Для дослідження бажано використовувати 5 мл сечі. У цуценят, кошенят і собак мініатюрних порід собак допускається прийом 3 мл сечі. Дуже важливо здавати зразок правильного об’єму, оскільки референсні значення розраховані саме на 5 і 3 мл, і осад ми будемо дивитися відповідних об’ємів. Це своєю чергою впливає на результат.
4. Прийом сечі в скляній тарі з-під лікарських препаратів, парфумів, харчової консервації заборонений! Залишки мийних засобів можуть стати причиною помилкових результатів!
Куди збирати сечу для аналізу?
1. Стерильні контейнери. Простий і бюджетний спосіб надіслати матеріал, продаються в будь-якій аптеці. Контейнери не містять консервантів для зберігання зразка, але придатні для того, щоб доставити сечу в лабораторію протягом 2-х годин, не більше. Також вони підходять для біохімічного дослідження сечі.
2. Вакуумна пробірка VACUETTE для сечі зі стабілізатором Stabilur, який зберігає клітинні елементи осаду. Пробірку потрібно заповнити свіжою сечею не менше, ніж на половину.
3. Для бактеріологічного дослідження сечу відбирають в умовах клініки методом цистоцентезу (прокол через черевну порожнину) для попередження осіменіння зразка бактеріями з сечовидільних шляхів/шкіри/навколишнього середовища (метод не застосовується для тварин з агресією, підозрою на неоплазію сечового міхура, патологіями згортання крові).
Інші дослідження
Для проведення цитологічних досліджень та бакпосівів необхідно припинити обробки уражених ділянок за 3-5 днів до відбору аналізу.
Перед візитом в клініку для здачі аналізів тваринам похилого віку, агресивним та з іншими поведінковими розладами рекомендовано давати заспокійливі препарати.